Windholz

Klub Windholz Cafe Gallery, zahájil svou činnost v dubnu roku 2011. Nachází se v centru Bystřice v historických sklepních prostorech původně patřících rodině obchodníka Windholze.

K rekonstrukci objektu se přistupovalo velmi citlivě a věříme, že se tímto zachoval původní genius loci. Klub vznikal z nadšení majitelů a doufáme, že se to podepsalo na výsledku.

Windholz Cafe Gallery nabízí všem občanům Bystřice a okolí možnost posedět s přáteli v osobitém prostředí u kvalitní kávy, vína, tradičního českého piva či jiného nápoje a zakousnout něco dobrého k jídlu. Pravidelné hudební programy nabízí možnost se pobavit s živou hudbou ať už jen poslechem nebo aktivněji při tanci. Prostředí je velmi domácké s vlídnou atmosférou a dle referencí hudebních skupin, které zde odehrály své koncerty můžeme potvrdit i výborný zvuk, který je jistě naší přidanou hodnotou o což se mimo jiné zasloužily klenuté stropy místností. Prostor pro hudební produkce není nijak velký, ale zaručuje těsný kontakt publika s kapelou, což zcela jistě prohlubuje zážitek z hudby. Pořádáme koncerty různých žánrů, uveďme např. Café Industrial, Zbigniew Kaleta Quartet, All Ska Pone´s, Odnaha, americký hudebník Alex Carlin nebo australský písničkář z Melbourne, hrající pod pseudonymem Owls of the swamp.

Rovněž organizujeme výstavy kde nabízíme tvůrcům možnost vystavování autorských děl jako jsou kresby, malby, fotografie, grafiky, menší skulptury. Doba trvaní výstavy je přibližně 1-2 měsíce.

S panem PhDr. Petrem Majerem, kronikářem obce Bystřice jsme započali cyklus přednášek s názvem Historie Bystřice v širších souvislostech, které se setkaly s velmi pozitivními ohlasy.

V září roku 2011 jsme přívitali známého mořeplavce rodáka z Třince, Jindřicha Kuchejdu, který s několika dalšími dobrodruhy obeplul několikrát zeměkouli na kopii lodi Victoria, slavného portugalského mořeplavce ze 16. století Fernaa Magalhaese.

Možnost pronájmu celého podniku na konkretní soukromou akci (vánoční či jiné večírky, firemní nebo rodinné oslavy, obchodní schůzky, narozeniny). K těmto účelům máte k dispozici dostačující zvukovou aparaturu, zajištění pohoštění na vámi

zvolenou akci (švédské stoly, obložené mísy apod.) s obsluhou a programovou výpomoc.

Těšíme se na vaši návštěvu